Ni zadetkov

Iskane strani ni mogoče najti. Poskusite z drugačnimi iskalnim nizom ali uporabite navigacijske menije.

Predstavitev vrtca Pikapolonica

Prednostna naloga: MATEMATIČNA PISMENOST

S to prednostno nalogo želimo otrokom na zabaven in uporaben način približati področje matematike. Želimo, da matematiko doživljajo kot prijetno izkušnjo, pri kateri bodo doživljali uspeh ob svojih rešitvah. Z matematiko se otroci nenehno srečujejo v vsakodnevnem življenju, zato bomo z različnimi dejavnostmi na igriv in sproščen način razvijali matematično mišljenje. Tudi naravno okolje ponuja veliko možnosti za matematične dejavnosti, s katerimi bomo otroke pripeljali do preprostih in uporabnih rešitev.

V igralnicah bomo uredili matematične kotičke z didaktičnimi igrami za razvijanje številskih predstav, prostorske orientacije, spoznavanje in utrjevanje barv, geometrijskih teles, oblik, simbolov… Po skupinah si bomo sami izdelali matematično didaktične igre, ki si jih bomo med seboj izmenjavali.

Obogatitvene dejavnosti

trajajo vse leto in jih izvajajo vzgojiteljice ter zunanji sodelavci:

• VRTEC V NARAVI,
  • MI SMO MALI KUHARJI,
  • LUTKOVNE PREDSTAVE IN DRAMATIZACIJE OTROK IN STROKOVNIH DELAVK,
  • GOSTOVANJE LUTKOVNIH SKUPIN,
  • LUTKOVNI ABONMA V LG Maribor,
  • OBISK KULTURNIH IN DRUGIH USTANOV,
  • SODELOVANJE V RAZLIČNIH NATEČAJIH,
  • DRSANJE,
  • SKUPNA MESEČNA DRUŽENJA NA RAVNI ENOTE.

Nadstandardni program

IGRAJMO SE ANGLEŠČINO

Dodatne dejavnosti

se izvajajo na željo staršev v posameznih enotah na podlagi programa, ki ga ponudi izvajalec. Izvajalci so zunanji sodelavci. Časovno ne posegajo v program vrtca in se izvajajo izven poslovnega časa vrtca. Cena teh dejavnosti ni vključena v ceno programa vrtca in jo starši plačajo dodatno.

V šolskem letu 2018/2019 bomo staršem ponudili dodatno dejavnost:

• Glasbena košarica Barbare Kolarič
  • Športni junak
  • Plesne urice: Zvezdica plesalka.

Druge dejavnosti

se odvijajo priložnostno, izvajajo jih vzgojiteljice in so integrirane v redni program vrtca. Posameznim skupnim dejavnostim se bodo pridružili tudi starši.

• PRAZNOVANJE ROJSTNIH DNI
  • PRAZNOVANJE JESENI
  • TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE
  • MNOŽIČNI TEK OTROK
  • PRIREDITVE OB TEDNU OTROKA
  • OBISK GASILCEV IN VAJA EVAKUACIJE
  • VESELI DECEMBER
  • BOŽIČKOVANJE
  • SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK
  • PUSTOVANJE
  • POMLADNO PRAZNOVANJE Z DRUŽINO
  • ŠEGE IN OBIČAJI OB RAZLIČNIH PRAZNIKIH
  • MINI OLIMPIADA
  • SODELOVANJE VRTCA OB OBČINSKEM PRAZNIKU
  • ZAKLJUČNO SREČANJE S STARŠI

Ritem življenja v vrtcu Pikapolonica

Fleksibilna organizacija življenja otrok v oddelku zahteva tudi fleksibilni dnevni red. Okvirno je določen le čas prehranjevanja in počitka otrok. Tudi tu dopuščamo manjša odstopanja in se prilagajamo individualnim potrebam otrok.

Ritem življenja v vrtcu vključuje naslednje elemente:

• prihod v vrtec
  • igro v skupinah, ustvarjalne dejavnosti po kotičkih, individualno delo
  • zajtrk in pripravo na zajtrk med 7.30 in 8.30
  • raznolike igre in dejavnosti za otrokov gibalni, čustveni, socialni in spoznavni razvoj, vključno z bivanjem na prostem, različnimi ogledi, obiski in prireditvami
  • kosilo med 11.15 in 12.30
  • počitek oz. umirjene dejavnosti po kotičkih v igralnici in na igrišču
  • popoldansko malico med 14.00 in 14.30
  • dejavnosti po kotičkih v igralnici ali na igrišču in odhod domov

Projekti v enoti Pikapolonica

EKO VRTEC – Projekt izvajamo v vseh oddelkih vrtca. Sledimo ciljem varovanja in ohranjanja naravnega okolja, razvijanja pozitivnih medsebojnih odnosov, vzgoje za zdrav način življenja v zdravem okolju, spodbujanja kreativnosti, varčevanja z vodo in energijo ter...