Skoči na glavno vsebino

V tem tednu je veliko zakajev dobilo zatoje, saj je letošnja tema tedna otroka Zakaji in zatoji radovednosti.

Otroci so radovedni za stvari, ki jih obdajajo. Zelo radi raziskujejo ter prihajajo do novih znanj in spoznanj.

Vzgojiteljice se trudimo otrokom omogočiti odkrivati in raziskovati svet, prav zato smo v tem tednu, tednu otroka, otrokom pripravile še posebej veliko zanimivih dejavnosti, ki so bile skrbno izbrane in razdeljene po dnevih. Otroci so se ta teden spremenili v znanstvenike, ki so delali eksperimente (vulkan, prestrašeni poper, podvodni vulkan, sveča v vodi,…), v umetnike, ki so ustvarjali s čopiči pri barvanju ledu, gospodinjske folije, ustvarjanje s kapalkami ter baloni. Spoznavali in razvijali so si svoja čutila, kjer so okušali različno hrano, poslušali različne zvoke iz narave, tipali različne površine, hodili po čutnih poteh ter vonjali različne začimbe. Zelo zanimiv jim je bil tudi dan, ko smo se igrali s svetili. Igrali so se s svojimi sencami, sencami predmetov, izdelali svetlobno mesto v pisanih barvah, se igrali z baterijskimi svetilkami in svetlobnimi tablami ter imeli mini disko s svetlobnimi efekti ob glasbi.

Teden smo zaključili z lutkovno predstavo z naslovom Igraj se z menoj, ki jo je otrokom podarilo društvo Zveza prijateljev mladine Starše. Predstavo je odigralo Društvo za boljši svet, za kar se otroci in vzgojiteljice obojim lepo zahvaljujemo.

Petra Meznarič

                           

 

Dostopnost