Prvič v vrtec

Vstop otroka v vrtec je lahko zanj in njegove starše zelo stresna izkušnja, ki zahteva skrbno in premišljeno ravnanje.

Med starši in strokovnimi delavkami mora biti vzpostavljeno zaupanje in pripravljenost na medsebojno sodelovanje, saj se bo otrok le tako počutil varnega in sprejetega.

Težave in stiske, ki jih doživlja vaš otrok jemljite resno in mu prisluhnite, vendar ga ne pomilujte, saj lahko s tem situacijo še poslabšate.

Pred vstopom v vrtec naj otrok ne doživlja večjih sprememb (odvzem dude, spanje v svoji postelji in podobno).

Otrok si naj v vrtec prinese predmet na katerega je močno navezan, da se bo počutil bolj varno.

Zelo pomembno je, da si za uvajanje otroka vzamete čas in se mu posvetite. Doma se pogovarjajte o tem, kaj vi počnete v času, ko je on v vrtcu.

Priporočamo, da otrok čim bolj redno obiskuje vrtec. Stalen ritem prihodov v vrtec in odhodov domov mu daje občutek varnosti in zaupanja.

Morebitne težave rešujte z vzgojiteljico in njeno pomočnico sproti.

Začetne težave ob vstopu otroka v vrtec bodo kmalu minile. Otrok bo rad hodil v vrtec, rad bo imel svoji vzgojiteljici in sovrstnike.