Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Pikapolonica smo se na dan pred kulturnim praznikom, v torek, 7. 2. 2023, zbrale vse skupine v slavnostno pripravljenem večnamenskem prostoru našega vrtca. Poslušali smo  slovensko himno Zdravljico, se pogovorili o pomenu himne in vedenju med njenim predvajanjem. Ob sliki Franceta Prešerna smo se pogovarjali o prihajajočem slovenskem kulturnem prazniku in o našem največjem slovenskem pesniku. Otrokom sem predstavila Prešernove Poezije ter prikazala pisanje z gosjim peresom in s črnilom. Ker ob praznikih izobesimo našo slovensko zastavo, smo si jo skupaj ogledali in se o njej pogovorili. Otroci so se odlično izkazali v kvizu in reševanju ugank, s katerim so pokazali, da že veliko vedo o Francetu Prešernu. Naš največji slovenski pesnik je imel zelo rad otroke, katerim je dajal fige in otroci so ga klicali dr. Fig, Fig. Zato smo v vrtcu otrokom razdelili fige, s katerimi so se med malico posladkali ter se kot pravi mali umetniki preizkusili v pisanju z gosjim peresom, namočenim v črnilo, in z risanjem simetrije portreta Franceta Prešerna. Izdelki naših umetnikov krasijo prostore našega vrtca.

 

                                                                                                       

                                                                                                Zapisala: Martina Polajžar

Dostopnost