Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 20. 3. 2023, so nas, v sodelovanju z Društvom študentov medicine Slovenije, v vrtcu obiskale študentke medicine. Projekt Medimedo je namenjen otrokom, katerim študentje medicine preko igre prikažejo obisk pri zdravniku in jih obenem podučijo tudi o človeškem telesu ter zdravem načinu življenja. Na ta način otrokom pomagamo premagati strah pred zdravniki in zdravniškimi pregledi, ki jim sicer lahko povzročajo precejšnje občutke strahu. Otroci so na ta dan v vrtec prinesli plišaste igrače, študentkam povedali kakšne so njihove zdravstvene težave, le-te pa so jim nudile zdravniško pomoč. Med potekom delavnice so otroci obiskali čakalnico, ambulanto, operacijsko dvorano in rentgensko sobo. Tako so poslušali srce, se spoznavali s človeškimi organi in njihovimi funkcijami, opazovali in primerjali kosti, čistili zobe, izvajali laboratorij, nudili prvo pomoč z obliži in povoji. Imeli so tudi narejene zdravstvene izkaznice. Otroci so z zanimanjem sodelovali in pri tem uživali.

no images were found

Dostopnost