Skoči na glavno vsebino

V skupini Palčki smo se ob svetovnem dnevu redkih bolezni, ki je 28. februarja, pogovarjali o malih borcih, o otrocih z redkimi boleznimi. Njihove življenjske zgodbe smo spoznali ob fotografijah teh otrok. S sodelovanjem v projektu Srčna pisma za male borce smo želeli otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam nameniti podporo skozi izkazovanje pozornosti, spoštovanja in sočutja. Zato so otroci izbranemu otroku, na iz risalnega lista izrezano srce, narisali risbico, za katero so se zelo potrudili, saj želimo tistemu, ki jo dobi, polepšati dan in ga razveseliti. Ob risbicah smo tem otrokom in njihovim družinam napisali pismo, v katerem smo napisali sporočilo in srčne misli podpore ter spodbude. Vse risbice s srčnimi mislimi smo poslali Društvu Viljem Julijan, kateri bodo pisma posredovali otrokom in njihovim družinam. Ob tem dnevu smo se spomnili tudi Nejca Dobnika, kateremu smo prav tako narisali risbice in napisali pismo s srčnim sporočilom.

Otroci skupine Palčki in vzgojiteljici upamo, da z našimi dejanji širimo osveščenost o redkih boleznih in da bomo malim borcem z našo pozornostjo privabili nasmeh na obraz.

Zapisala: Martina Polajžar

Dostopnost