Skoči na glavno vsebino

Najstarejši otroci iz vrtca Najdihojca in Pikapolonica so nestrpno čakali dan, ko bodo končno odšli v Vrtec v naravi. V deževnem sredinem dopoldnevu so z navdušenjem vstopali na avtobus in pozdravljali svoje prijatelje in vzgojiteljice, ki so ostali v vrtcu.

Po dobri uri vožnje so prispeli do sončnega Sv. Duha na Ostrem vrhu in se namestili v CŠOD Škorpijon. Po kosilu so spoznali bližnjo okolico in se sprehodili do gozda, kjer so postavljali zasilna bivališča. Po vrnitvi iz gozda so se preizkusili v lokostrelstvu ter po večerji pekli twisterje ob tabornem ognju.

Po zanimivem dogajanju prvega dne se jim je počitek gotovo zelo prilegel.

Drugi dan bivanja v domu Škorpijon so se prebudili v deževnem jutru. Vendar jih to ni ustavilo, da ne bi izvajali aktivnosti na prostem. Zaščiteni pred dežnimi kapljicami so raziskovali gozd in ustvarjali z naravnim materialom. Enkratna in nepozabna izkušanja pa je bilo jahanje v dežju pod pelerinami. Kljub slabemu vremenu so otroci preživeli še en prijeten dan, v katerem ni manjkalo zabavnih in zanimivih iger in aktivnosti.

Zvečer so utrujeni zaspali v pričakovanju naslednjega dne, ko se bodo spet stisnili  v naročje svojih staršev.

Nekaj utrinkov Vrtca v naravi v čudovitem okolju Kozjaka si lahko ogledate v GALERIJI.

 

Dostopnost