Skoči na glavno vsebino

 V mesecu aprilu smo v skupini Rožice spoznavali kmetijo. Najprej smo se s kmetijo seznanjali preko slikanic in strokovne literature. Ker nam je bilo vreme naklonjeno in smo veliko časa preživeli na prostem, smo se odločili, da bomo dneve preživeli nekoliko drugače. Odpravili smo se na kmetijo Šolar, kjer smo si ogledali krušno peč in pripomočke za peko kruha ter na kmetijo Klasinc, kjer sta nam gospod Zvonko in gospa Nataša predstavila delo, stroje in življenje na kmetiji. Videli smo veliko živali: krave, teličke, bike in kokoši. Ko smo se vračali v vrtec, pa smo ob cesti videli tudi konjička ponija, goske in muce, katere smo z veseljem opazovali.

Tudi v skupini Palčki so si ogledala kmetijo. V vrtec pa so povabili gospoda Davorina Selinška, ki jim je povedal veliko zanimivega o mleku in mlečnih izdelkih. Posebno izkušnjo so doživeli ob maketi krave, kjer so se lahko preizkusili v molži.

Zahvaljujemo se kmetijam, ki so nam omogočile spoznati veliko novih informacij in izkušenj.

Vzgojiteljica Mojca Marinšek

 

Dostopnost