Skoči na glavno vsebino

V skupini Palčki skrbimo za vrt. Otroci vrtnarijo, brskajo po zemlji, zalivajo in opazujejo dogajanje na vrtu ter tako pridobivajo pozitiven odnos do okolja in zdrave hrane. Gledali, primerjali in tipali smo različna semena in jih tudi posejali. Iz njih so zrasle kumarice, špinača, fižol, paradižnik, rukola, solata in redkvica. Opazovali smo rast posajenih rastlin in opažanja zapisovali v tabele. Poleg tega smo na vrt posadili sadike buče, kumare, paradižnika, paprike in pora. Na gredi že zorijo jagode in vsi otroci iz vrtca se sladkajo z njimi. Pri jagodah smo tudi opazovali in spoznavali pot od cveta do ploda ter delo in pomen čebel in čmrljev. Našo pozornost so pritegnile tudi druge živali na vrtu in v zemlji: deževnik, mravlje in polži. Otroci pri dejavnostih na vrtu zelo radi sodelujejo in pri tem uživajo, hkrati pa skupaj okušamo različne pridelke z vrta, npr. drobnjak, špinačo, solato … Iz nekaterih pridelkov pripravimo različne jedi, kot so juhe, namazi in napitki. Prav tako smo z otroki naredili novo rožno gredo pod jablano, ki raste na travniku pred našo teraso. Vanjo smo posejali sončnice, cinije in ognjič.

Ker nam na vrtu vedno primanjkuje prostora, se je kot odlična priložnost ponudila nagradna igra Pampers – Glej, kako rastem, v kateri so namenili 20 visokih gred različnim slovenskim vrtcem. Vsi v vrtcu smo se strinjali s sodelovanjem v nagradni igri. K prijavi smo priložili fotografijo različnih risb in slik, ki so jih ustvarili otroci iz skupin Rožice in Palčki. Otroci pri Rožicah so po skupinah z barvicami narisali grede in vanje nalepili izrezane pridelke, pri Palčkih pa so otroci s tempera barvami naslikali vrt. K prijavi sem priložila tudi deklamacijo Visoka greda Pampers. Izmed 98 prijavljenih vrtcev je bil med nagrajenci tudi naš vrtec Pikapolonica. Nova visoka greda že stoji in otroci so je zelo veseli. Vanjo smo že posadili solato in redkvico ter posejali peteršilj in korenček.

Upamo, da bo naš vrt obilno obrodil.

Vzgojiteljica Katja Gojčič

 

Dostopnost