Dan pred slovenskim kulturnim praznikom smo vzgojiteljice vrtca Najdihojca pripravile za otroke kulturno prireditev. Večnamenski prostor smo popeljale v čas, 200 let nazaj v preteklost. Vzgojiteljica Mateja si je nadela črn cilinder in pregrinjalo, ob soju sveč je s peresom, namočenim v črnilo, pisala verze. Vzgojiteljica Zala je igrala nežne slovenske melodije na citre, medtem ko sem jaz predstavila življenje in delo Franceta Prešerna. Poslušali smo slovensko himno in si ogledali animiran posnetek pesnitve Povodni mož. Otroci so bili aktivni pri izvedbi in odgovarjali na zastavljena vprašanja, medtem ko so med himno ponosno stali. S to prireditvijo smo strokovne delavke želele otrokom približati pomen kulturnega praznika in menim, da nam je to tudi uspelo.

Zapisala: Ana Mauko