Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Pikapolonica otroke že zgodaj navajamo na razvijanje solidarnosti, prostovoljstva in medsebojne pomoči. Vzgojiteljice imajo pri tem pomembno vlogo, saj organizirajo prostovoljske priložnosti za najmlajše, jih spodbujajo k sodelovanju ter ob tem razvijajo otrokovo ustvarjalnost.

V prazničnem decembru so želeli razveseliti starejše sokrajane. V vseh štirih oddelkih so izdelali 90 voščilnic, ki so jih s pomočjo Krajevne organizacije Rdečega križa Marjeta razdelili starostnikom v okoliških vaseh.

V skupini Palčki so pod mentorstvom vzgojiteljic Katje Gojčič in Martine Kirbiš izdelali 17 kompletov družabne igre Križci in krožci iz kamenčkov ter blaga. Podarili so jih Društvu prijateljev mladine Starše za darilo družinam z otroki, ki so jih obiskali v prazničnem času.

Z razvijanjem dobrih socialnih odnosov in vzgojo otrok za solidarnost, jih že v zgodnjem otroštvu učimo, da so občutljivi za stiske drugih in da so jim pripravljeni pomagat.

Dostopnost