TEDEN OTROKA

Prvi teden v mesecu oktobru je posvečen »Tednu otroka«. Letošnja tematika je bila o otroški radovednosti. Z vzgojiteljicami vrtca Najdihojca smo ta teden posvetile skupnemu druženju in pripravile različne dejavnosti za otroke.

S pomočjo puščic in nalog, smo iskali skriti zaklad. Otroci so se na cilju lahko posladkali z dobrotami, ki so jih našli. Izvedle smo športno dopoldne, kjer smo otrokom priredile različne poligone in športne igre. Za en dan smo iz igralnic umaknile igrače in otroci so se lahko igrali z naravnim materialom. Imeli so možnost se preizkusiti v luščenju koruze, razvrščanju fižolčkov, igri s kostanji in storži… Izdelali smo si skupno dekoracijo, kjer smo rezali in barvali jesenske listke. Ogledali smo si tudi predstavo »Igraj se z mano«, v izvedbi Društva za boljši svet, ki nam jo je podarila Zveza prijateljev mladine. S tem smo zaključili naš teden otroka in prepričana sem, da so ta teden otroci zelo uživali in odnesli veliko novega znanja in doživetij.

Zapisala: Ana Mauko