Mesec oktober je postal tradicionalni mesec požarne varnosti. Vsako leto v vrtcu organiziramo vajo evakuacije. Otrokom predstavimo kako poteka vaja, kaj to pomeni, zakaj jo izvajamo in kako se obnašamo v primeru, da res zagori. Otroci so seznanjeni s tem, da je to samo igra. Ko vzgojiteljica opozori na začetek vaje, vsi otroci in zaposleni zapustijo območje vrtca in se zberejo na mestu za varen odmik. Po pregledu in preštetju otrok, se lahko vrnemo nazaj. Vendar smo letos izkoristili prihod gasilcev in policije na vaškem središču, kjer smo lahko imeli ogled vozil in opreme gasilcev; prav tako policije. Otrokom so predstavili njihov poklic in opremo, ki so jo lahko tudi preizkusili. Najpogumnejši so si nadeli čelade in v roke prijeli gasilske pripomočke. Niti sirena in modre luči niso prestrašile najmlajših, ki so si današnji dan zagotovo vtisnili v spomin.

Zapisala: Ana Mauko