»Otrok, nepopisan list«, je letošnji naslov Tedna otroka, ki ga obeležujemo v mesecu oktobru.  Z vzgojiteljicami vrtca Najdihojca smo ta teden posvetile skupnem druženju in dejavnosti za otroke.

S pomočjo puščic in nalog smo iskali skriti zaklad. Otroci so se na cilju lahko posladkali z dobrotami , ki so jih našli. Izvedle smo športno dopoldne, kjer smo otrokom priredile športne aktivnosti v šolski telovadnici. Za en dan smo iz igralnic umaknile igrače in otroci so se lahko igrali z naravnim materialom. Imeli so možnost se preizkusiti v luščenju koruze, razvrščanju fižolčkov, igri s kostanji in storži, slanim testom… Seveda nismo pozabili na likovno ustvarjanje in razstavo slik v večnamenskem prostoru. V tem tednu smo imeli tudi vajo evakuacije; obiskali so nas gasilci in policija ter nam predstavili njihovo delo. Otroci so v tem tednu zelo uživali, spoznali marsikaj novega, kar jim je polepšalo dan.

Zapisala: Ana Mauko