V začetku koledarskega leta 2019 so v okviru razširjenega programa učenke 6. razreda OŠ Starše izrazile željo po druženju z otroki v vrtcu Najdihojca. Učiteljica Tea Golob jim je prisluhnila in se z vodstvom vrtca dogovorila za obisk. V petek, 11. januarja 2019 so prvič obiskale otroke v vseh vrtčevskih skupinah. Z njimi so se družile, igrale, telovadile ter jim pomagale pri oblačenju in hranjenju. Nad druženjem so bili navdušeni otroci v vrtcu, kakor tudi učenke, zato bodo v bodoče prihajale v vrtec vsak petek po eno šolsko uro in tako spletale pristne socialne vezi z najmlajšimi. Pridobljene izkušnje pri delu z otroki bodo mogoče katero od njih tudi navdušile za izbiro poklica vzgojiteljice.