Spoštovani starši,

veseli nas, da je Vlada RS je na svoji seji, dne 28.5.2020, sprejela predlog MIZŠ, da se s 1.6.2020 vzgojno-varstveni proces v vrtcih lahko ponovno odvija v običajno velikih oddelkih ob upoštevanju higienskih in zaščitnih ukrepov.

S takšnim pristopom je na podlagi dosedanjih pozitivnih izkušenj z odpiranjem vrtcev, le-tem omogočila vrnitev v običajni vzgojno-izobraževalni proces.

S sprejetjem tretjega interventnega zakona je bila sprejeta tudi oprostitev plačila staršev za vrtec, katerih otroci do 30. 6. 2020 vrtca ne bodo obiskovali. Za te starše bo ta strošek do 30.6.2020 pokrila država.

V želji, da ostanemo zdravi, ostaja tudi ključno vodilo, da v vrtec pridejo samo zdravi otroci.

V upanju na sodelovanje pri ustvarjanju varnih in zdravih pogojev za najmlajše vas lepo pozdravljamo in se veselimo ponovnega srečanja.

Lep pozdrav,

Nada Smolinger, pomočnica ravnatelja za vrtec

Priloga:

Navodila za starše ob prihodu in odhodu

Prijava otroka v vrtec